کد کشور: 00853
زبان رسمی: چینی و پرتغالی
پایتخت: ماکائو
نوع حکومت: خودمختار
مساحت: ۱۱۵٫۳ کیلومتر مربع
جمعیت: ۶۵۰٬۹۰۰ نفر
اختلاف‌زمانی با ایران: 4.5 ساعت جلوتر
واحد پول: پاناکا (MOP)
توصیه کارنوگشت به شما

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که ممکن است در سفر به چین با آن مواجه شوید مشکل زبان و برقراری ارتباط است. به خصوص اگر اولین بار است که به چین سفر می‌کنید. قبل از اینکه سفر خود را آغاز کنید، بیمه‌ی مسافرتی مناسب تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که بیمه‌ای که تهیه کرده‌اید علاوه بر مسائل مرتبط با بهداشت و درمان، مواردی چون گم شدن چمدان، کنسل شدن سفر و موارد مشابه را پوشش می‌دهد. مدارک مربوط به بیمه را همراه داشته باشید. به توصیه‌ی سازمان بهداشت جهانی، برای سفر به چین باید واکسن‌های خاصی را علاوه بر واکسیناسیون معمول، دریافت کنید. مدارک لازم دال بر تزریق واکسن را همراه داشته باشید.

سفر به ماکائو


ماکائو / Makau

ماکائو شبه جزیره‌ای در دریای جنوبی چین است که تا سال ۱۹۹۹ میلادی مستعمره پرتغال بود ولی اکنون بخشی از خاک جمهوری خلق چین محسوب می‌شود.


جغرافیا

ماکائو (Macau) واقع است در جنوب شرق آسیا، جنوب چین و استان گوانگ دونگ، مرکز مامائو،شهر ماکائو با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت می‌باشد. مساحت ماکائو ۱۶ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۴۵۷ هزار نفر است. ماکائو نیز مانند هنگ کنگ از بنادر آزاد اداری - تجاری چین محسوب شده و مستقل نمی‌باشد و با نام (Special Administrative Region) شناخته می‌شود.

تاریخچه نام کشور

پس از توسعه تجارت و اقتصاد در این منطقه و شهرت روز افزون آن، پرتغالی‌ها به این منطقه سفر نمودند. زمانی که نام منطقه را پرسیدند، محلی‌ها صدا زدند «ماجائو» یا شهر خدای ملوانها که بتدریج تبدیل به نام فعلی آن یعنی ماکائو گردید.

تاریخچه

پس از توسعه تجارت و اقتصاد در این منطقه و شهرت روز افزون آن، پرتغالی‌ها به این منطقه سفر نمودند. زمانی که نام منطقه را پرسیدند، محلی‌ها صدا زدند «ماجائو» یا شهر خدای ملوانها که بتدریج تبدیل به نام فعلی آن یعنی ماکائو گردید.

آب و هوا

ماکائو دارای آب و هوای گرمسیری همراه با گردبادهای موسمی می باشد.

غذا و نوشیدنی

تارت تخم مرغ (Egg tarts)، گوشت اردک کبابی Roast duck، خوراک مرغ کونگ پائو Kung Pao Chicken ، خوراک خرچنگ قرمز با سس چیلی Crawfish with Chili Sauce، Bullfrog، پیراشکیdumpling، برنج سرخ شده یانگ ژو Yang chow، Chinese noodle

سوغات

صنایع دستی آسیایی، شیرینی

جشن‌ها

جشن سال نو چینی، فستیوال و مسابقه قایق اژد‌ها

پربازدیدترین جاذبه‌ها

خرابه های کلیسای سنت پائول، پل تایپه، پارک سون یات سن ماکائو، میدان سِناد، مقبره اِما ، شهر رویا ها و افسانه گنج اژدها

ویزا

یک ماه // اصل پاسپورت ﺑا حداقل ﺗﺮﺟﻤﻪ سند ازدواج در صورت ﺗاهﻞ 6*4 دو قطعﻪ عکس ﺗﻤام رخ ( سایت سفارت hongkong.mfa.ir )جاذبه های ماکائو
موزه مرکز علوم ماکائو

این مرکز شبیه یک فضاپیما طراحی شده و شامل یک مرکز گردهمایی، فضای نمایشگاه و افلاک نماست که رکورد جهانیگینس را برای واضح‌ترین تصاویر سه بعدی کسب کرده است.

موزه خانه فرهنگ چای ماکائو

این موزه همان طور که از نامش پیداست به تاریخ و سنت فرهنگ چای در چین اختصاص دارد. این ساختمان توسط کارلوس آلبرتو طراحی شده ومحل برگزاری نمایشگاه‌های کوتاه و بلندمردت در ارتباط با فعالیت‌های مربوط به چای است.

موزه هدایای ماکائو

وضعیت غیرمعمول ماکائو به عنوان یک منطقه خودمختار که تا سال ۱۹۹۹ کلونی پرتغال ی بود در موزه هدایای ماکائو برجسته است. در این موزه اشیایی نگهداری می‌شود که پس از بازگشت ماکائو به سرزمین اصلی توسط هریک از استان‌های چین به آن هدیه داده شد. هدایا شامل مجسمه، پرده، سرامیک و نقاشی می‌شود.

موزه ماکائو

این موزه در یک قلعه تاریخی قرار دارد که در قرن هفدهم ساخته شده و یک سایت خیره کننده میراث جهانی یونسکو است. قبل از تبدیل آن به موزه تاریخ و فرهنگ، به عنوان محل دفاعی اصلی شهر به کار می‌رفت.

ویرانه‌های سنت پل

یکی از مشهورترین مکان‌های ماکائو، ویرانه‌های سنت پل است ، که از کلیسای کاتولیک قرن هفدهمی باقی مانده در طوفان سال ۱۸۳۵ فروریخت. نمای کلیسا که شامل ستون ها، مجسمه‌ها و کتیبه‌ها و نقوش چینی می‌شود ترکیبی از فرهنگ‌های چینی و پرتغالی است.