سفر به فرانسه


فرانسه
پاریس، پایتخت فرانسه، شهری زیبا است که سالانه گردشگران زیادی به آن سفر می‌کنند. پاریس از شناخته‌ترین مقاصد گردشگران جهان است. سالانه حدود ۴۵ میلیون توریست از پاریس دیدن می‌کنند. تعداد زیادی از آثار دیدنی، مؤسسات و مارک‌های مشهور جهان در این شهر قرار دارند. پاریس همچنین با دارا بودن ۴۷۸۰۰۰ درخت، سرسبز‌ترین پایتخت اروپا شناخته‌شده است. پاریس دارای آب و هوایی اقیانوسی است و تحت تأثیر جبهه‌های هوای اقیانوس اطلس شمالی قرار دارد.


جاذبه‌های دیدنی کشور پاریس

برج ایفل (Eiffel Tower)
برج ایفل نماد شهر پاریس بوده و یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است.

موزه لوور
موزه لوور با کلکسیون شخصی شاه فرانسیس اول در قرن شانزدهم بنانهاده شد. با هدیه و خریدهای شاه این کلکسیون گسترده‌تر شد و در سال 1793 طی انقلاب فرانسه، لوور تبدیل به موزه ملی فرانسه و کلکسیون سلطنتی خصوصی شد که بازدید از آن به روی عموم هم باز شد. در این موزه بی‌نظیر شاهکارهایی همچون تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی و آثار میکل‌آنژ را می‌توانید ببینید.
تاق پیروزی
این تاق بنایی است واقع در میدان شارل دوگل در انتهای غربی خیابان شانزه لیزه که به‌افتخار جنگجویانی ساخته‌شده که در طول تاریخ و به‌ویژه در دوران حکومت ناپلئون جان خود را در راه فرانسه فدا کرده‌اند. در دیوارهای داخلی و بر فراز این تاق، نام فرماندهان نیروهای فرانسوی در این جنگ‌ها نقش بسته است. در پایین و در ضلع شرقی این بنا آتشی به یاد یک سرباز گمنام همواره شعله ور است که هر بعدازظهر طی مراسمی خاص با گاز طبیعی آتش آن را تجدید می‌کنند.

پانتئون
پانتئون ساختمانی در منطقه لاتین پاریس است که در اصل کلیسایی به یادبود سنت ژنویو بوده و سپس تبدیل به آرامگاهی برای شهروندان معروف فرانسوی شده است.
شانزه لیزه
خیابان شانزه لیزه خیابانی در منطقه 8 و در شمال غربی پاریس است که پر از سینما، کافی‌شاپ، فروشگاه‌های لوکس است. شانزه لیزه یکی از معروف‌ترین و گران‌قیمت‌ترین خیابان‌های دنیاست. چند بنای تاریخی هم در این خیابان قرار دارند که از میان آن‌ها می‌توان به تاق پیروزی و میدان کنکورد اشاره کرد. این خیابان یکی از جاذبه‌های اصلی پاریس محسوب می‌شود و برندهایی همچون آدیداس، بنتون، نایکی، زارا، کارتیه، گپ، لوئی ویتون، هوگو باس، لانسل و ... در این خیابان فروشگاه دارند.

باغ لوکزامبورگ
این پارک همان پارک معروفی است که در رمان بینوایان ویکتور هوگو، کوزت با ماریوس آشنا می‌شود. از ویژگی‌های این باغ بزرگ می‌توان به وجود صدها مجسمه، بنای تاریخی و فواره اشاره کرد. در فضای سبز مرکزی این باغ حدود 20 مجسمه از ملکه‌های فرانسوی و قدیسین وجود دارد.
از جاذبه‌های فراوان دیگری که در پاریس می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید و لذت ببرید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: باغ توئیلری، موزه اورسای، لا دفانس، اپرای پاریس گارنیه، پل نوف، مولن روژ، میدان باستیل، کاخ سلطنتی و...