سفر به جمهوری چک

جمهوری چک

کشوری واقع در اروپای مرکزی و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۳ و به دنبال تقسیم کشور چکسلواکی سابق پدید آمد. پایتخت و بزرگترین شهر آن شهر پراگ است با وجودی که عضو اتحادیه اروپا است واحد پول آن کرونا است. جمعیت جمهوری چک ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر و زبان رسمی این کشور چکی است که از زبانهای اسلاوی است. شهر پراگ ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد. جمهوری چک به دریا راه ندارد و سه ناحیه تاریخی بوهم، موراوی، و بخش کوچکی از سیلزی را شامل میشود. مردم چک از تبار اسلاو و از مردمان هندواروپایی هستند. مردم چک بهطور تاریخی به عنوان «بیاعتنا به مذهب» توصیف شدهاند و این کشور کممذهبیترین مردم را در جهان دارد. در سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، ۴۵٫۲ درصد پاسخی به پرسش در مورد دین خود ندادند و ۳۴٫۲ درصد نیز گفتند که بیدین هستند. ۱۰٫۳ درصد از مردم این کشور مسیحی از شاخه کاتولیک رومی هستند و ۹٫۴ درصد نیز باورهای دیگر را دنبال میکنند. در یک نظرسنجی سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۰ درصد از مردم چک گفتند که به وجود خدا باور دارند. جمهوری چک نخستین کشور از اعضای پیشین کمکان است که بنا به گزارش بانک جهانی در زمره کشورهای توسعهیافته قرار گرفتهاست. این کشور همچنین بالاترین شاخص توسعه انسانی را در اروپای مرکزی و اروپای شرقی داراست. جمهوری چک همچنین چهارمین کشور در اروپا از نظر برقراری صلح و آشتی و دمکراتترین کشور در منطقه خود است.

فرهنگ
مردم چک به زبان چکی سخن میگویند. اکثریت مردم این جمهوری بیدیناند. بعد از پراگ، برنو، پلزن، استراوا و لیبه رتس از شهرهای مهم این کشورند. دانشگاه بزرگ چارلز دانشجویان بسیاری را از نقاط گوناگون جهان به این کشور کوچک کشانده؛ از جمله دانشجویان زیادی از ایران که اکثراً در رشته پزشکی تحصیل میکند.

آشپزی
سوویچکوا نا اسمتانیه (Svíčková na smetaně)، راسته سسزده گاو، از غذاهای اصیل چکی است که با نانهای خمیری سفید به نام کِنِدلیکی سرو میشود. در آشپزی چکی تمرکز، بر استفاده از گوشت است. گوشت خوک، گاو، مرغ استفاده زیادی دارد و در کنار آن غذاهای مختلفی نیز با گوشت غاز، اردک، و خرگوش تهیه میشود. از ماهی در آشپزی چکی کم استفاده میشود، به استثنای مراسم کریسمس که در آن هنگام مردم چک ماهی قزلآلای تازه و کپور میخورند. نانی خمیری که بدون مخمر تهیه شده و به صورت قطعات گرد بریده میشود به نام «کِنِدلیکی» معروف است استفاده زیادی در غذاهای چکی دارد و با انواع گولاش خورده میشود. کیکهای شکلاتی و میوهای مانند دیگر کشورهای اروپای مرکزی، در جمهوری چک نیز از دسرهای مورد علاقه هستند. آبجو چک دارای سابقهای طولانی و مهم است. نخستین آبجوسازی در این کشور از سال ۱۱۱۸ میلادی بهوجود آمد و جمهوری چک، امروزه دارای بالاترین مصرف سرانه آبجو در جهان است. آبجو از نوع پیلزنر که خاستگاه آن شهر پلزن است و همچنین آبجویی که در شهر چسکه بودیویتسه (به آلمانی: بودوایز) تهیه میشود از آبجوهای معروف این کشور هستند. نام آبجوی آمریکایی بادوایزر نیز به همین شهر اشاره دارد. منطقه جنوب موراویا از قرون وسطی شراب تولید میکند و حدود ۹۴ درصد از باغهای انگور جمهوری چک در موراویا قرار دارد. گذشته از نوشیدنی ودکامانند با طعم میوه به نام اسلیوُویتسه، آبجو و شراب، جمهوری چک مشروب مخصوص بهخودی نیز به نام بـِخِروفکا تولید میکند. از نوشیدنیهای کولا-مانند تولید محل میشود به کوفالا اشاره کرد.

اقتصاد
به سبب وجود نیروی کار فوقالعاده ماهر، این کشور به قدرت صنعتی کشورهای بلوک شرق سابق تبدیل شد. این کشور که در قلب اروپا واقع شده، دارای تابستانهای خنک و زمستانهای سرد و مرطوب بوده، و میزان بارندگی آن بسیار زیاد است. کشاورزی در اقتصاد کشور، نقش مهمی به عهده دارد، و عمده محصولات آن، جو و چغندر قند میباشد. دامداری و جنگلداری نیز در این کشور متداول است. کارخانه ماشینسازی اشکودا، صنعت تولید آبجو و الکل و کارخانههای تولید کریستال کمک بسیاری به اقتصاد پویای این جمهوری میکند. صنعت گردشگری و طبیعت زیبای این کشور سالانه جمعیت بسیاری را میهمان خود میکند. از صادرات جمهوری چک، میتوان به سنگ آهن و زغال سنگ اشاره کرد. جمهوری چک، هماکنون، در حال گذر از نظام اقتصاد کمونیستی، به سمت بازار آزاد و خصوصیسازی صنعت و کشاورزی است..