کد کشور: 000
زبان رسمی: تایلندی
پایتخت: بانکوک
نوع حکومت: مشروطه سلطنتی
مساحت: 513/1156
جمعیت: 66720153
اختلاف‌زمانی با ایران: 2:30 از تهران جلوتره
واحد پول: بات
توصیه کارنوگشت به شما

از مناظر زیبای تایلنددیدن کنید / در معابد با کفش وارد نشوید / ماساژ تایلندی را فراموش نکنید

سفر به تایلند


تایلند / Thailand

تاریخچه نام کشور

نام فارسی آن برگرفته شده از انگلیسی است. از تایی thai (قوم محلی)"آزاده"."سرزمین آزادگان".

آب و هوا

تایلند کشوری با آب و هوای گرمسیری است. در هر فصل از سال کشور تایلند آب و هوایی متفاوت دارد. تایلند بدلیل نزدیکی به دریا دارای یک دمای گرم و مرطوب است و به دلیل نزدیکی به خط استوا ، باید دمایی بین 28 الی 35 درجه در کل سال را انتظار داشت و به همین دلیل تایلند دارای 3 فصل است، فصل سرد و گرم و مرطوب. تایلند بدلیل داشتن این آب و هوای مرطوب ، بسیار حاصلخیز و سرسبز است و در سفر به تایلند تنوع رنگ طبیعی زیادی به چشم خواهید دید. اما شمال تایلند بدلیل کوهستانی بودن، دمایی کمتر و خنک تر دارد و پوشیده از جنگل های سرسبز است. قسمت مرکزی تایلند پوشیده از زمین های حاصلخیز و سرسبز است و به همین دلیل بزرگترین صادر کننده برنج جهان است. قسمت غرب و شرق تایلند داراي باغهاي ميوه، درختان كائوچو، جنگلهاي هميشه سبز و ساحل شني سفيد است. همچنین تایلند بدلیل نزدیک بودن به دریا، دارای سواحل زیبایی است که چشم همگان را خیره میسازد.

غذا و نوشیدنی

تام یام،پد تای،کاری ماتسامان،برنج به عنوان عذای اصلی،نودل تایلندی،کاری و سوپ تایلندی،سالاد تایلندی(یام) نوشیدنی:شیر نارگیل،اب جوی محلی،چای سرد، Samsong وmekhong نوشیدنیهای محلی تایلند

سوغات

1-فیل های چوبی 2-زیورالات 3-ظروف سفالی 4-وسائل ماساژ 5-سس و ادویه

جشن‌ها

جشن اب سونگران،فستیوال ارواح تایلند،فستیوال راک،فستیوال بوفالو سواری،فستیوال شمع تایلند،سال نوی چینی در تایلند،فستیوال موسیقی و هنر

پربازدیدترین جاذبه‌ها

گراند پالاس معبد،خلیج فانگ،جزایرسیمیلان،بازارهای شناور،جزایر فی فی،ساحل ریلی،پارک ملی

ویزا

سایت سفارت thaiembassy.orgجاذبه های تایلند
منطقه زيباي كرابی

منطقه زيباي كرابی که در سالهاي اخير به يكي از جذاب ترين سواحل جنوب شرق آسيا تبديل شده است، در جنوب تايلند و در امتداد ساحل درياي آندامان قرار گرفته و رودخانه كرابي از درون آن مي گذرد و به دريا مي ريزد. اين منطقه زيباي گردشگري با مساحتی حدود 4700 كيلومتر مربع، 130 جزيره بزرگ و كوچك دارد که بر جاذبه هاي آن افزوده است. سواحل ماسه اي سفيد و صخره هاي زيبا و انواع گياهان و جانواران محيطي براي آرامش و استراحت توریست ها جان می دهد. در كرابي مي توان از قايق سواري در سواحل دريا و طبيعت وحشي و پارک های ملی و چشمه های آب گرم و آبشارهای سرد لذت يك سفر خوب را برد.

قصر تابستانی بنگ پا این

قصر تابستانی بنگ پا این، قصر تابستانی پادشاهان تایلندی بوده است. این مکان باغ های زیبایی دارد و با معماری اروپایی تزیین شده است.

ویی اینتانون

ویی اینتانون مرتفع ترین کوه تایلند به حساب می آید. ارتفاع آن بین 800 متر تا 2565 متر متغیر بوده که موجب بروز تغییرات آب و هوایی گردیده است. پارک ملی دویی اینتانون در استان چیانگ می تایلند، آبشارها و کوه های فراوان و تنوع زیستی بالایی دارد، دارای غارهای متعدد و شگفت انگیزی نیز است. این منطقه در حقیقت مامنی برای فعالیت ها و مناظر طبیعی متفاوت به شمار می رود. از این مکان به عنوان «سقف تایلند» نیز نام می برند.

بازار دمنوین سادواک

بازار دمنوین سادواک، بازاری شناور در بانکوک است که مواد غذایی محلی در آن به وفور یافت می شود.

لوی کراتونگ

لوی کراتونگ فستیوالی است که هر ساله در تایلند در شب ماه كامل دوازدهمین ماه قمری برگزار می شود. در این فستیوال مردم بالن های خود را به هوا می فرستند تا بد اقبالی از آنها دور شود و نور فانوس راه درست را در زندگی به آنها نشان دهد.

کاخ بزرگ

کاخ بزرگ مجموعه‌ای از ساختمانهای سلطنتی در بانکوک است که از قرن هجدهم میلادی تاکنون محل اقامت رسمی پادشاهان آن کشور بوده‌ است. ساخت این مجموعه ساختمانی، از سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز شده و بطور مداوم، گسترش یافته‌است.

معبد وات رونگ خون

معبد وات رونگ خون در چیانگ رای، توسط چیره دست ترین معماران و طراحان تایلند ساخته شده است. این معبد دارای نمای بسیار زیبای سفید و شیشه ای است که آن را در تمام دنیا خاص کرده است. معماری های بسیار زیبای این معبد واقعا چشم نوازند و نشان از هنر مردم این محل دارد.

کو فی فی

اگر به دنبال آرامش می گردید، یک قایق اجاره کنید و به جزیره کو فی فی سری بزنید.

معبد وا ماهاتات

معبد وا ماهاتات یکی از معابد قدیمی است که در زمان پادشاه راما اول ساخته شده و از مهمترین جاذبه های گردشگری بانکوک است. مشهورترین بخش آن سردیس بوداست که با ریشه های درختان احاطه شده است.

شمال تایلند

شمال تایلند به تنوع گل و گیاه شهرت دارد، به خصوص در ماه فوریه که بهترین ماه در چیانگ مای است. رژه ماشین های حامل افراد که با گل ها تزیین شده، ویژگی به یاد ماندنی این رویداد سالیانه است. بخش های مختلف این جشنواره شامل نمایش های هنری و مسابقات مختلف است که سه روزه در اولین آخر هفته ماه فوریه برگزار می شود.